top of page

Головною метою було підтримати дітей та батьків в перші місяці війни, створити простір для відновлення ресурсів, допомогти в стабілізації емоційного стану, надати техніки для зниження рівня стресу та створити можливість в ігровий та творчий спосіб опрацьовувати різні емоції. 

Батькам надавалася можливість поділитися своїм досвідом,  опрацьовувати проблеми і реагувати на виклики перед якими вони постали.  Важливим моментом під час зустрічей було зрозуміти, як у безпечний спосіб взаємодіяти з дітьми під час кризових ситуацій, враховуючи вікові особливості дітей, щоб краще розуміти їх і підтримувати.


Однією з технік, яку обрали фахівці, була  глинотерапія, за допомогою якої батьки “вимішували свої емоції” разом з дітьми і створювали вироби. Ця співпраця батьків та дітей разом давала можливість не лише краще зрозуміти й відчути себе на більш глибокому рівні, але й налагодити стосунки в родині та оточенні.

Психологічна арт-студія для дітей та підлітків, які постраждали внаслідок бойових дій в  м. Чернігові

У місті Чернігові було створено простір, де діти та їхні батьки мали змогу засобами арттерапії та через дозвілля зрозуміти свої потреби, знаходити відповіді, усвідомлювати свої стратегії та екологічно знаходити виходи з конфліктів. 

Час роботи простору прийшовся вже на більш “стабільні часи”, коли військова ситуація на Чернігівщині стала спокійнішою. 

Це дозволило проводити курси "Шлях до успіху" та "Гармонізація емоційного стану", покращити психоемоційний стан, підвищити стресостійкість та дослідити власні ресурси та сильні сторони. 

Для батьків була організована група "Сім'я як джерело сили", на якій за допомогою арт-терапевтичних технік учасники змогли навчитися розуміти свої потреби та потреби своїх близьких, а також опрацювати свій конкретний запит. 

Психологічна арт- студія для дітей та підлітків, які постраждали внаслідок бойових дій в м. Стрию, Львівська область

Особливим фокусом роботи в просторі стала психологічна підтримка дітей, які покинули свої домівки в результаті евакуації.  Перед кожним з них постав виклик адаптуватись та інтегруватися в новому оточенні, просторі. Знаходити мову порозуміння з новими однокласниками та шкільною спільнотою. В процесі народилась ініціатива з боку спільноти м. Стрия - осередок психологічної допомоги "Діти в обіймах" .

 

Психологічні техніки, за допомогою яких працювали з дітьми, - це все, що пов’язано з їхніми потребами, бажаннями, мріями, страхами, тривожністю, тригерами та емоціями.

Заняття були на покращення комунікації між дітьми: говорили про дружбу, “Дерево моєї сили та підтримки” для відкриття внутрішньої сили та опори.

Для батьків проводили заняття з психосоціальної підтримки та терапевтичні чаювання, де учасники працювали з власними страхами, емоційним вигоранням, тригерами та психотравмуючим досвідом.

Більшість батьків - жінки, які говорили про проблеми війни, служіння чоловіків в українській армії. Більшість з них - це місцеві жителі, чиї діти переживали блекаут, повітряні тривоги, смерть татів. Батьки говорили про переживання за дітей, за чоловіків. Основним моментом є емоційне виснаження, сильна тривога, страхи за життя себе і дітей, неможливість контролювати події.

Наразі, психологічні арт-студії для дітей та підлітків працюють в Харкові та Дніпрі.

bottom of page