top of page

Мобільна арт-студія для дітей

З 2019 року ми надаємо допомогу дітям, яких вилучено з небезпечних умов.
Адже після вилучення їх поміщають в лікарню, в якій вони проходять медичний огляд лікарів і чекають подальших дій соціальних служб, щодо захисту їх прав та впровадження юридичних дій, щодо батьків. Перебування дітей в лікарні обмежене за часом, але іноді, коли виникають юридичні складності, діти можуть залишатися в лікарні на кілька місяців.
Без можливості вчитися або гуляти на вулиці, спілкуватися з кимось із знайомих або рідних.

Зниження негативних ризиків тривалої соціальної ізоляції, з формуванням навиків самодопомоги і емоційної саморегуляції, психологічна підтримка.

Мета проекту:

Проведено 576 годин арт-терапевтичних занять для 120 дітей та підлітків в двох лікарнях міста Харкова. 

Результати проекту:

Основною причиною є загроза життю, безпеці чи здоров'ю дитини. Найбільш частими приводами, через, які дитину відлучають від батьків вважаються наступні:

• дитина постраждала від сексуального, фізичного або психологічного насильства;
• батьки не можуть забезпечити дитині належних умов для життя - їжі, одягу по сезону, можливості відвідувати школу;
• алкоголізм або наркоманія батьків;
• зловживання владою дорослими родичами дитини (наприклад, дитину змушують жебракувати, красти, займатися проституцією і т.п.).

Чому дітей вилучають із сім'ї?

-  Соціально-психологічна підтримка дітей засобами арт-терапії допомагає зменшити психологічне страждання дитини/підлітка, "зустрітися" зі своїми страхами та переживаннями у безпечний спосіб, а згодом і подолати їх.


-  Організація свят, залучення волонтерів, аніматорів для створення умов для подолання соціальної ізоляції і стабілізації емоційного стану; відновлення ресурсів дітей;


-  Залучення волонтерів, студентів та фахівців для часткової організації навчального процесу та зменшення педагогічної занедбаності.

В межах цієї ініціативи діють, три напрямки:

bottom of page